“Dijital Dünya İçin Öğrenme Kültürü İnşa Etmek " adlı projenin, 2. Uluslararası proje toplantısı Fransa’ da gerçekleştirildi

   “Building a Learning Culture for the Digital World” adlı Erasmus+ projesi kapsamında  Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN, Fransa’nın Saumur şehrinde çeşitli eğitim kurumlarını ziyaret etti. Okul yönetimleri tarafından eğitim öğretim ve altyapı konularında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. Fransız eğitim kurumları, Aydın Efeler ilçemiz eğitim kurumları ile ortak çalışmalar yapmak istediklerini belirterek öğretmen ve öğrenci değişimi konusunda iş birliği talebinde bulundular. Altyapıları uygun görülen Collage Calypso ve Institution Saint-Louis okulları yöneticileri ile yapılan görüşmelerde ortak çalışmaların yapılabileceği belirtildi. Ziyaret edilen okul yöneticilerine  Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz tarafından ilçemizi sembolize eden hediyeler takdim edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan ÖZCAN, Efeler İlçemize bağlı okullarda ilgili öğretmenlere konu hakkında bilgilendirme yapılacağını, Fransız eğitim kurumları ile iş birliği konusunda ilgililere her türlü desteğin verileceğini söyledi.